انتخاب مقاله عضو هیات علمی پژوهشکده ژنتیک و زیست‌فناوری کشاورزی طبرستان به عنوان مقاله پراستناد (Highly Cited Paper)

براساس گزارش نظام رتبه‌بندی (Essential Science Indicators (ESI)) از سوی موسسه Clarivate Analytics در پایگاه استنادی Web of Science مربوط به ماه‌های ژانویه/فوریه ۲۰۲۱ میلادی مقاله جناب آقای دکتر اسماعیل بخشنده عضو هیأت علمی پژوهشکده ژنتیک و زیست‌فناوری کشاورزی طبرستان به عنوان مقالات یک درصد پراستناد (Highly Cited Paper) در حوزه علوم کشاورزی انتخاب شد.
Assessing the effects of deforestation and intensive agriculture on the soil quality through digital soil mapping
GEODERMA
Volume: 363
Article Number: 114139
DOI: 10.1016/j.geoderma.2019.114139
گفتنی است ESI یک ابزار تحلیلی برای تعیین و تشخیص پژوهش‌های سطح بالا در پایگاه Web of Science است که مقالات پراستناد و مقالات داغ از طریق آن معرفی می‌شود. این پایگاه بیش از ۱۲۰۰۰ ژورنال را در سراسر جهان پوشش می‌دهد و برای رتبه‌بندی نویسندگان، موسسات، کشورها و ژورنال‌ها ابتدا مقالات را براساس حوزه موضوعی مجله منتشرکننده در یکی از حوزه‌های ۲۲گانه مختص این پایگاه قرار داده و سپس مقالات هر حوزه را براساس تعداد استناد‌های دریافتی مرتب‌سازی می‌نماید؛ یک درصد بالای آن به عنوان مقالات پراستناد و یک دهم درصد بالای هر حوزه به عنوان مقالات داغ معرفی می‌شوند.
روابط عمومی پژوهشکده اظهار داشت که این مقاله حاصل بخشی از نتایج طرح مصوب و مورد حمایت پژوهشکده جناب آقای دکتر اسماعیل بخشنده با همکاری آقایان دکتر مجتبی زراعت‌پیشه، مهندس مهدی حسینی و مهندس سید محمد علوی می‌باشد.

 

روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت را به جناب آقای دکتر اسماعیل بخشنده تبریک گفته و پیشرفت روزافزون و بیشتر ایشان را از خداوند متعال مسئلت می‏‌نماید.